Dla Krzysztofa KAFARA

PRZEKAZANIE 1% NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:
. Wpisać numer KRS: 0000270809
W rubryce INFORMACJE UZUPELNIĄJACE (bardzo ważne!) należy:
. Wpisać - Kafara, 9020

Starszy sierżant Krzysztof Kafara rozpaczliwie potrzebuje naszej pomocy nie dlatego, że urodził się chory czy ułomny... Zdrowy, szczęśliwy, odpowiedzialny człowiek został żołnierzem, żeby jak najlepiej służyć ukochanej Ojczyźnie. W 6 Batalionie Logistycznym dał się poznać jako wspaniały przyjaciel, na którego zawsze można było liczyć, ale też dzielny i odważny wojownik, który nie zawahał się jechać w rejony konfliktu zbrojnego do Bośni i Hercegowiny, gdzie spędził rok z kulami świszczącymi koło ucha, oko w oko z nienawiścią autochtonicznej ludności...To był dla niego bardzo ciężki czas, ale wytrwał dzielnie na posterunku, bo wiedział, że jest tam potrzebny, że potrzebuje go drużyna, której przewodził. W połowie 2016 roku Krzysiek przeszedł na zasłużoną emeryturę. Wzorowy żołnierz stal się wreszcie pełnoetatowym mężem i ojcem dla dwójki chłopców. Niestety, sielanka nie trwała długo. 2 stycznia tego roku Krzysiek uległ wypadkowi komunikacyjnemu. I życiem tej przemiłej rodziny zaczął rządzić strach, ból, cierpienie i rozpacz. Krzysztof stracił prawą rękę i prawą nogę. Krzysiek ciągle przebywa na oddziale intensywnej terapii CUMRIK Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w stanie śpiączki farmakologicznej. Na obecną chwilę potrzebujemy około 30 tysięcy złotych na protezy, które będzie można dopasować do kikutów kończyn w czasie najbliższych operacji. Potrzeby są ogromne! To nie tylko pieniądze, ale tez każda możliwa pomoc w załatwianiu dalszego leczenia, wsparcia psychologicznego, wózka inwalidzkiego...ale też pomoc przy zamianie mieszkania, bo teraz rodzina Krzysztofa mieszka na 4 piętrze w budynku bez windy...Jak będzie wyglądać ich życie w takich warunkach? Krzysiek stanie się więźniem czterech ścian. Liczymy na Waszą pomoc, na otwarte serca, na współczucie, na solidarność z człowiekiem, którego spotkało wielkie nieszczęście, którego życie w ciągu jednej minuty zamieniło się w bolesny koszmar. Tak naprawdę tylko od nas zależy, czy ta rodzina będzie miała  szansę na jakikolwiek moment radości w przyszłości...czy na twarzy Krzyśka i jego bliskich zobaczymy choć cień dawnego uśmiechu...
Wszystkie informacje z danymi i numerem konta do wpłat znajdziecie poniżej. I pamiętajcie - dobro powraca!

ul. Sobieskiego 35, 42-700 Lubliniec

z dopiskiem "Dla Krzysztofa KAFARA"

Dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa przekazał Gry Edukacyjne "Wojsko Polskie Misje Zagraniczne" w dowód podziękowania za zaangażowanie się w pomoc weteranowi w jego ciężkiej losowej sytuacji. Z przekazanych wpłat wylosujemy darczyńców do których prześlemy przekazane Gry.