Dla Krzysztofa KAFARA

Starszy sierżant Krzysztof Kafara rozpaczliwie potrzebuje naszej pomocy nie dlatego, że urodził się chory czy ułomny... Zdrowy, szczęśliwy, odpowiedzialny człowiek został żołnierzem, żeby jak najlepiej służyć ukochanej Ojczyźnie. W 6 Batalionie Logistycznym dał się poznać jako wspaniały przyjaciel, na którego zawsze można było liczyć, ale też dzielny i odważny wojownik, który nie zawahał się jechać w rejony konfliktu zbrojnego do Bośni i Hercegowiny, gdzie spędził rok z kulami świszczącymi koło ucha, oko w oko z nienawiścią autochtonicznej ludności...To był dla niego bardzo ciężki czas, ale wytrwał dzielnie na posterunku, bo wiedział, że jest tam potrzebny, że potrzebuje go drużyna, której przewodził. W połowie 2016 roku Krzysiek przeszedł na zasłużoną emeryturę. Wzorowy żołnierz stal się wreszcie pełnoetatowym mężem i ojcem dla dwójki chłopców. Niestety, sielanka nie trwała długo. 2 stycznia tego roku Krzysiek uległ wypadkowi komunikacyjnemu. I życiem tej przemiłej rodziny zaczął rządzić strach, ból, cierpienie i rozpacz. Krzysztof stracił prawą rękę i prawą nogę. Krzysiek ciągle przebywa na oddziale intensywnej terapii CUMRIK Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w stanie śpiączki farmakologicznej. Na obecną chwilę potrzebujemy około 30 tysięcy złotych na protezy, które będzie można dopasować do kikutów kończyn w czasie najbliższych operacji. Potrzeby są ogromne! To nie tylko pieniądze, ale tez każda możliwa pomoc w załatwianiu dalszego leczenia, wsparcia psychologicznego, wózka inwalidzkiego...ale też pomoc przy zamianie mieszkania, bo teraz rodzina Krzysztofa mieszka na 4 piętrze w budynku bez windy...Jak będzie wyglądać ich życie w takich warunkach? Krzysiek stanie się więźniem czterech ścian. Liczymy na Waszą pomoc, na otwarte serca, na współczucie, na solidarność z człowiekiem, którego spotkało wielkie nieszczęście, którego życie w ciągu jednej minuty zamieniło się w bolesny koszmar. Tak naprawdę tylko od nas zależy, czy ta rodzina będzie miała  szansę na jakikolwiek moment radości w przyszłości...czy na twarzy Krzyśka i jego bliskich zobaczymy choć cień dawnego uśmiechu...
Wszystkie informacje z danymi i numerem konta do wpłat znajdziecie poniżej. I pamiętajcie - dobro powraca!

ul. Sobieskiego 35, 42-700 Lubliniec

z dopiskiem "Dla Krzysztofa KAFARA"

Dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa przekazał Gry Edukacyjne "Wojsko Polskie Misje Zagraniczne" w dowód podziękowania za zaangażowanie się w pomoc weteranowi w jego ciężkiej losowej sytuacji. Z przekazanych wpłat wylosujemy darczyńców do których prześlemy przekazane Gry.