Aktualności

Zawody Sportowo-Obronne "Proobronni 2018" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polske.
Termin mistrzostw: 12 – 14.10.2018 r.
Miejsce mistrzostw: Łazy koło Łochowa, woj. Mazowieckie.
Noclegi i wyżywienie: zapewnia organizator.
Charakterystyka zawodów: Zawody realizowane są w formie rajdu bojowego obejmującego konkurencje zespołowe, które są sprawdzianem umiejętności ogólnowojskowych członków organizacji proobronnych i uczniów klas mundurowych. Poszczególne konkurencje umiejscowione są na pętli taktyczne, którą zespoły pokonują w czasie dwóch dni. Reprezentacje w obu etapach zawodów startują według wylosowanej kolejności startu, ustalonej na losowaniu podczas odprawy technicznej dla kapitanów reprezentacji. Drużyny zostaną sklasyfikowane w kategorii męskiej i żeńskiej (drużyny mieszane sklasyfikowane zostaną w kategorii męskiej).

Uczestnicy:
- W Mistrzostwach uczestniczą 5-osobowe reprezentacje organizacji proobronnych i klas
   mundurowych wraz z kapitanem. Jeżeli kapitan zespołu nie jest pełnoletni, to zespołowi
   powinien towarzyszyć pełnoletni opiekun.
- Wiek uczestników mistrzostw od 18 lat lub 16 za zgodą rodziców poświadczoną przez
   Dyrekcję Szkoły lub Urząd Gminy - decyduje rok urodzenia). Bez górnego limitu wieku.
W dnu 29.05.2018 w Garnizonie Gliwice odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Zapraszamy weteranów województwa śląskiego do udziału w obchodach Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa które odbędą się w Garnizonie Gliwice, ul. Gen. Andersa 47.

Program:
10.00 - Plac Apelowy - Uroczysty Apel (w tym m.in. wręczenie wyróżnień dla weteranów;
11.00 – 13:00 Plac Apelowy – (pokaz statyczny sprzętu)
12.00 - 18.00 – Strzelnica Garnizonowa - Ku Dołom, 44-100 Gliwice (zawody strzeleckie dla weteranów, grochówka , grill)
Cykl szkoleń proobronnych dla członków organizacji proobronnych z zakresu rozpoznania ogólnowojskowego.
Przewidywana ilość miejsc - 140 uczestników, o zakwalifikowaniu do szkolenia decyduje kolejność wg terminu zgłoszeń.
Czternastodniowye zgrupowanie szkoleniowe dla nauczycieli ze szkół prowadzących klasy mundurowe oraz członków organizacji proobronnych (termin realizacji 03-16 listopada 2017 r, woj. śląskie m. Lubliniec).
Głównym celem szkolenia jest przeszkolenie uczniów i nauczycieli ze szkół prowadzących klasy mundurowe, członków organizacji proobronnych w wybranym zakresie programu "Edukacja Wojskowa",